به سامانه حسابداري شخصي، آنلاين و رایگان حساب بيست خوش آمديد
کد شامد: 1-1-686358-65-4-4
ثبت نام

 
 
 

واگذاري يا مشاركت در اجراي يك ايده

موضوع ايده :

بر اساس اين ايده ما قادر خواهيم بود تا دو نوع محصول توليد نمائيم.

محصول اول :

اين محصول كاربري خانگي خواهد داشت و همه خانواده هاي ايراني مي توانند آنرا خريداري نموده و استفاده نمايندو تمايل به خريد بالا خواهد بود. تك به تك خانه هاي ايراني مصرف كننده هستند و حس رضايت و كاربردي بودن محصول سبب مي شود كه حجم خريد بالا باشد و بازار تضمين شود. محصول را مي تواند در سايزهاي، ظرفيت ها ، رنگهاي مختلف توليد نمود. محصول در زمره مبلمان خانگي محسوب مي شود. محصول قابليت صادرات به كشورهاي ديگر را دارد.

محصول دوم :

موضوع پايه اين محصول همان محصول اول مي باشد اما محيط استفاده آن عمومي است و در مكانهاي عمومي استفاده مي شود. محل مصرف اين محصول در شهرهاي خاص در كشور و رتبه بعدي همه شهرها ايران مي باشد. محصول مي تواند به نوعي تحت حمايت دولتي هم قرار گيرد. محصول را بهتر است بصورت ماژولار توليد نمود تا بتوان توليد آنرا شبهه صنعتي نموده و از حالت كارگاهي خارج نمود. براي درك بهتر نياز توليد اين محصول آنرا شبيهه پله برقي يا دري هاي برقي تصوير كنيد كه داراي اسكلت فلزي، بخشهاي دكوري، موتور، الكترونيك، سنسور، برنامه نويسي و مانند آن مي باشد.

شرايط عمومي كار :

در ابتداي كار محصول بايد توسط اتاق فكر طراحي شود. براي اين قسمت به طراح صنعتي، مهندسين برق و الكترونيك، طراح گرافيك و مانند آن نياز است تا طراحي و مهندسي ساخت صورت گرفته و نمونه سازي شود. سپس بايد خط توليد مشخص شده و فرايند توليد شروع شود. همچنين تيم فروش و بازارسازي همزمان با شروع فرايند توليد بايد شكل داده شده و كار خود را در دو موضوع محصولات خانگي و عمومي بصورت برنامه ريزي شده شروع نمايند. اين محصول نيز قابليت صادرات را دارد.

ساير موارد :

قبل از ورود محصول به بازار لازم است تا نسبت به ثبت ملي و شايد ثبت جهاني اين ايده اقدام نمود چون به محض گفتن نام محصول همه سازندگان و توليد كنندگان در ذهن خود ايده ساخت مشابه را خواهند داشت و بازار خراب خواهد شد

اين ايده تا كنون در هيچ موردي در ايران و جهان ديده نشده است ( تا آنجا كه ما تحقيق نموده ايم ) بخشي به دلائل خاص فرهنگي است. بنابر اين قابليت شركت در جشنواره هاي مختلف را دارد. همچنين امكان دريافت تسهيلات ساخت ارزان قيمت قطعا فراهم مي باشد. ورود اشخاص حقوقي شبهه دولتي در اين موضوع قطعا مفيد و سود آور خواهد بود

برآورد هزينه توليد :

حداكثر هزينه رسيدن به محصول سه ميليارد تومان مي باشد. براي توليد محصول قبل از معرفي به بازار و توزيع شديد نيز يم توان يك ميليارد ديگر اضافه نمود.

داشتن نفوذ و جايگاه شبهه دولتي در ممانعت از توليد توسط ديگران بسيار موثر خواهد بود و مي توان تا مدتي يكه تاز بازار شد

شرايط واگذاري يا مشاركت در ساخت :

ما آماده ايم كل اين ايده را با گرفتن مبلغ هفتصد و پنجاه ميليون تومان واگذار كنيم

همچنين آماده ايم تا با گرفتن چهارصد ميليون تومان اوليه ، و سه سال (تا بازنشستگي) ماهانه سقف بيمه و حقوق قانوني اداره كار امتياز ايده را واگذار كنيم اما در طول اين سه سال در جلسات و فرايند نيز حضور داشته و مساعدت فكري داشته باشيم

همچنين مي توانيم با گرفت 30 تا 40 درصد سهم و گرفتن مبلغ 250 ميليون تومان اوليه، در كار مشاركت داشته باشيم

نتيجه گيري :

اين ايده مي تواند يك مجموعه توليدي و صادراتي با گستره بازار كشوري و قابليت صادرات و ارز آوري ايجاد نمايد. مبالغ درخواست شده توسط ما بيشتر براي ارزش دادن و جدي گرفتن موضوع كاري مي باشد. در فرايند برپا سازي اين زمينه كاري خلاقيت، بنيه مالي، قدرت مديريت، قدرت بازارسازي فروش و امكان حفظ امتياز كسب شده از ايده لازمه موفقيت است.

راههاي تماس و انجام واگذاري :

براي واگذاري ابتدا درخواست كننده يكي از سه نوع واگذاري فوق را مشخص نموده و سند پرداخت مناسب با آن گرفته مي شود، سپس ايده باز مي شود.

اين جلسات با حضور مرجع قانوني و حمايتي پارك علم و فناوري يزد انجام خواهد شد.

همه جلسات در يزد (محل سكونت من ) برگزار مي شود.

قبل از برگزاري جلسات فوق زمينه وتوانائي هاي درخواست كننده بررسي و در صورت توانمند دانستن درخواست برگزاري پذيرفته خواهد شد.

ملاك پذيرش و حتي واگذاري نظر شخصي است

براي تماس با ما از اين مسيرها مي توانيد اقدام كنيد

ايميل aebrs@yahoo.com

همراه : 09382093467

احمد ابراهيمي صدرآبادي يزد